18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

Dünya tarihinin en kanlı savaşlarından biri olan, ulusal zaferimiz Çanakkale Savaşı'nın bugün 103. yılında şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

Ermenek Kaymakamı Nurhalil ÖZÇELİK ;

Bugün;  Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü ile kutsal vatanımız için canlarını sakınmadan feda eden şehitlerimizi anmanın onurunu yaşamaktayız.

Böylesine onurlu ve anlamlı bir İstiklal mücadelesinin, 18 Mart 1915 tarihinde millet olarak tek bilek, tek yürek olarak atılmış olan adımları bugün 103. yılına ulaşmıştır. Üzerinden bir asır geçmiş olmasına rağmen halen aynı duyguları ve kazanılmış olan zaferin mutluluğunu yaşarken, bu zafer uğrunda gözünü bile kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimizin yasını tutmaktayız.

Bu duygularla; 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Gününün 103. Yıldönümünü kutluyor, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve gururla anıyorum.

Ermenek Belediye Başkanı Uğur SEZKESEN ;

Türk ve Dünya tarihine damga vurmuş olan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Çanakkale Zaferi milletimizin inancının, bağımsızlık mücadelesinin ve fedakârlığının göstergesidir. Yıllar önce atalarımız bu ülkeyi nasıl ki düşmanlardan kurtarmışsa bugün de Allah’ın izniyle vatanımıza göz diken şer odakları aynı güçle yok edilecektir.

Böylesine gurur dolu bir günün yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyorum.

Etiketler : 18 Mart, Çanakkale, Zaferi, ve , Şehitler, Günü