İstiklal Marşımızın kabulü

İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’ u Anma Günü etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz de de düzenlenen törenle kutlandı.

İlçemiz Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıl dönümü etkinliklerine Kaymakamımız Nurhalil Özçelik, Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, kamu kurum amirleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
Ermenek Uysal-Hasan Kalan Fen Lisesi Öğrencilerince düzenlenen program İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başladı. Programın açılış konuşması okul müdürü İsmet KIRINDI tarafından yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın Edebiyat Öğretmeni Şule GEDİK tarafından yapılmasının ardından Mehmet Akif Ersoy’un Hayatı ve İstiklal Marşının yazılışını anlatan tiyatro gösterimi yapıldı. Daha sonra öğrencilerin hazırlamış olduğu oratoryo çalışmaları sergilendi.
Ortaokullar ve liseler arası düzenlenen İstiklal Marşını ve Mehmet Akif Ersoy’un şiirini en güzel okuma yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

Etiketler : İstiklal, Marşımızın, kabulü