Yazarımız Mustafa TANDOĞAN

Mustafa TANDOĞAN “Başlık” yayınlarından “MAVİ ve YAKAMOZ Sevgiliye ” isimli ilk şiir kitabını 2017 yılında yayınlamış olup, ikinci şiir kitabını da 2019 senesinde yayınlamayı planlıyor.

1974 Ermenek/Karaman doğumlu. 1985 yılında Ermenek Yalındal Köyü İlkokulundan, 1989 yılında Ermenek Lisesi Ortaokul kısmından mezun oldu. 1994 yılında Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Sağlık Memurluğu bölümünden mezun oldu. Üniversite olarak; Anadolu Üniversitesi Laboratuvar ve Veteriner Sağlık Bölümü (önlisans), Anadolu Üniversitesi Tarım Bölümü (önlisans), Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü (lisans), Ahmet Yesevi Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon (yüksek lisans) olarak tamamladı.  

2014 yılında ise İşletme Yönetimi Doktora eğitimine Rusya’da SOUTHERN UNIVERSITY (IMBL) başladı. Rusya Federasyonu, Rostov on Don şehrinde, Institute of Management Business and Law (IMBL) Doctor of Philosophy in BUSINESS ADMISTRATION bölümünde okurken 2017 yılında ise  “Double Degree”    ( çift ​​üniversite eğitimi)  programı kapsamında  aynı zamanda Kıbrıs Lefkoşa’da bulunan Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) Ph.D.  İşletme Doktora eğitimine başladı. Vizyonu 2018 yılında Doktoradan mezun olmak ve Doçent olarak Akademisyen dünyasına katılmak istiyor. Hedefi Profesör olmaktır. 

1995 yılında devlet memuru olarak katıldığı iş dünyasının ilk yıllarını Karaman ili Ayrancı Merkez Sağlık Ocağı ve Ermenek ilçesinde (Ermenek Sağlık Meslek Lisesi ve Ermenek Devlet Hastanesi),tamamladı. Daha sonra 2001 yılında Antalya iline tayini çıktı. Antalya ili Alanya (Türkler Nebibe Köşdere Sağlık Ocağı , Konaklı Kemal Atlı Sağlık Ocağı, Mahmutlar Sağlık Ocağı, Emişbeleni Sağlık Ocağı, Avsallar Sağlık Ocağı ) ve 2007 yılında Kemer ilçesinde (Kemer Devlet Hastanesi ) görev yapmıştır. 2008 yılından itibaren Antalya merkezde (SBÜ.Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Antalya İl Sağlık Müdürlüğü) görev yaptı. Halen Antalya merkezde bu görevine devam etmektedir.  

Mustafa TANDOĞAN “Başlık” yayınlarından  “MAVİ ve YAKAMOZ Sevgiliye ” isimli ilk şiir kitabını 2017 yılında yayınlamış olup, ikinci şiir kitabını da 2019 senesinde yayınlamayı planlıyor. 

Sanatı, sanatçıyı, edebiyatı, müziği sever ayrıca kitap okumanın yanında hayatı, yaşamayı, gezmeyi, denizi, doğayı ve kahve içmeyi de seviyor. Araştırma ve felsefeye ilgi alanları içerisinde, hayatı boyunca eğitimi destekleme sözü veriyor. Ve kendini şu cümlelerle ifade ediyor; Kavgadan, gürültüden, çatışmadan uzak, her insanın düşüncelerine, fikirlerine, ırkına, kültürüne, milletine ve tercihlerine saygım sonsuzdur. İleri görüşlü çağdaş, medeni, geniş düşünebilen, kalıplarına sığmayan, esareti asla tercih etmeyen, özgür ve hür iradeli biriyim. İnsanların düşünerek sorgulayarak araştırarak fikir edinmelerini ezbere kulaktan duyma bilgilere inanmamaları gerektiğini düşünüyorum. Arkadaş ve dost sohbetlerinde bulunmayı, onlarla vakit geçirmeyi, gezmeyi, seyahati, ay ışığını, sahili, yakamozu, denizi ve deniz kenarında vakit geçirmeyi çok seviyorum. 

Mustafa Tandoğan 

antalyamavi@gmail.com 

2018 ANTALYA/TURKEY 

Etiketler : yazarımız, mustafa, tandoğan