Şehidimiz Ebediyete Uğurlandı

Diyarbakır Silvan ilçesinde uğradığı hain saldırı sonucunda şehit olan Jandarma Onbaşı Mehmet Kızılca Ermenek İlçesi Güneyyurt beldesinde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Uzman Onbaşı Mehmet Kızılca için düzenlenen törene; Vali Fahri Meral, Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, Garnizon Komutanı Yurdakul Kazım Türkmen, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, ilçe kaymakamları, askeri ve mülki erkân, şehidin ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

 

Diyarbakır’dan havayoluyla Konya’ya oradan karayoluyla Ermenek ilçesine getirilen ve Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırılan şehit Kızılca’nın naaşı daha sonra baba ocağına götürüldü. Vali Fahri Meral, Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker ve protokol üyelerinin de ziyaret ederek taziyede bulunduğu baba ocağında şehit için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Baba ocağında Şehit Mehmet Kızılca için helallik alınmasından sonra şehidin naaşı daha sonra cenaze namazının kılınacağı Abdullatif Camiine getirildi.

 

Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Şehit Kızılca’nın naaşı tekbirler eşliğinde toprağa verilmek üzere belde mezarlığına getirildi. Şehidin defnedilmesinden sonra Vali Meral ve Milletvekili Dr. Recep Şeker, baba Mustafa Kızılca’ya Türk Bayrağı ve şehidin fotoğrafını hediye etti. Belde mezarlığındaki tören, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar eşliğinde Şehit Mehmet Kızılca son yolculuğuna uğurlanmasıyla sona erdi.

 

Şehit Mehmet Kızılca’nın babası Mustafa Kızılca ve ailesine taziyede bulunan Vali Meral, terör örgütü mensuplarının hain saldırısında şehit olan Mehmet Kızılca’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dilerken ülkemizin ve milletimizin birliğine, huzuru ve bekasına yapılan bu hain ve alçakça saldırının ve saldırıların asla hedefine ulaşamayacağını belirterek, yüzyıllardır ülkemiz üzerinde oynanan bu oyunların yine Milletimizin üstün cesaret ve fedakârlığı sayesinde bertaraf edileceğini söyledi.

Etiketler : şehitidimiz edebiyete, uğurlandı