Hasan ŞİMŞEK
info@ermenekgundem.com

TÜM YAZILARI

FATMA UYANIK 55 GÜNDÜR KAYIP !

FATMA UYANIK

6 EKİMDEN BERİ, 55 GÜNDÜR KAYIP

TÜM ARAMALARA RAĞMEN BULUNAMADI!

6 Ekim 2017 tarihinden beri eve dönmedi. Annesi ile birlikte merkeze 11-12 km uzaklıktaki Gürlevik mevkiinde meyve bahçelerini sularken, annesi kızına “Ben eve gideyim yemek işleri filan yapayım, sen bahçe suyun bitir öyle gel.” Der. Demez olsaydı, keşke!

Kız eve dönmez, yok olur, aranır taranır yaklaşık 50 gündür bulunamaz. Kolluk kuvvetlerimiz Jandarması, polisi, halk ciddi anlamda arayış içinde ama Fatma UYANIK yok, kayıp bulunamıyor.

O dağlar bizim dağlarımız, tek başına bir bayan yıllardır, katırına eşeğine biner korkusuzca, hiç bir olay yaşamaksızın dağlara ot biçmeye, çalışmaya gider ve döner. Lakin Fatma UYANIK bahçe suladığı yerden bir daha geri dönmedi ve izine rastlanmadı.

Sayın Karaman Valimiz Fahri MERAL, Emniyet Müdürümüz Fikret BAYRAKTAR ve Jandarma Alay Komutanımız Sayın İlhan ŞEN bu işe daha da ağırlık vererek gerekirse merkezden uzman ekipler getirterek olayı bir an önce çözmelerini Sarıveliler halkı ve yakınları bekliyor.

Bu arada gören, bilen ve duyan arsa bilgilerini kolluk kuvvetlerimize aktarmalarını yakınları hemşehrilerimizden ve vatandaşlarımızdan rica ediyor.