10 Kasımı saygıyla andık

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 80. yılında yurdumuzun dört bir yanında olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenle anıldı. 

10 Kasım Ulu Önder Atatürk’ü Anma Programı saat 09.00 da Ermenek Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Çınarsoy ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Bülent Bademci’nin Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. İki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programa Güneyyurt Şehit Mehmet Kızılca Ortaokulunda devam etti. 
Güneyyurt Şehit Mehmet Kızılca Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerin hazırlamış olduğu Anma Programı günün anlam ve önemine ilişkin konuşmanın ardından, sinevizyon gösterisi,  şiirlerin okunması, skeç, orotorya, koro ve dünya liderlerinin Atatürk hakkındaki sözleri ile program sona erdi. 
Programa Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Çınarsoy, Belediye Başkan Vekili Ahmet Bülent Bademci, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Çağrı Bastaban, kurum ve kuruluş amirleri, öğretmen ve öğrenciler, siyasi partilerin ilçe temsilcileri şehit yakınları ve gazilerimiz ile vatandaşlar katıldı.

Etiketler : 10 kasım