19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ilimizde Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü binası önünde başlayan Gençlik Yürüyüşü’nün ardından kutlama programı, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında devam etti.

 

Kutlama programına; Vali Fahri Meral, Garnizon Komutanı Yurdakul Kazım Türkmen, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Vali Yardımcıları İsmail Hakkı Çınarsoy, Hacı İbrahim Türkoğlu, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında devam eden kutlama programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmalar ve şiirlerin okunmasıyla devam eden program, öğrencilerin sergilediği folklorik gösterilerin ardından hafta nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye girenlere ödüllerinin Vali Meral ve protokol üyeleri tarafından verilmesiyle devam etti.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında kurulan resim sergisinin gezilmesi ve toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

Etiketler : 19 Mayıs,Atatürk’ü, Anma, Gençlik ve, Spor Bayramı ,ilimizde, Kutlandı