'Kiraz Mevsimi' adlı film Ermenek'te çekilecek

"Kiraz Mevsimi'' film çekimleri Ermenek ve çevresinde yapılacak

MELTAŞ YAPIM 

Meltaş Yapım tarafından, senaryosunu Ramis Tanacı’nın yazdığı ''Kiraz Mevsimi'' uzun metrajlı film Yukarı Çağlar, Ermenek ve Başyayla’da çekilecek.
Senarist Ramis Tanacı; “Yukarı Çağlar, Ermenek ve Başyayla yörelerinde "Kiraz Mevsimi" adlı uzun metraj sinema filmimizi Temmuz 2017 başında çekimlerine başlayacağız. Yapımcılığını ve senaristliğini yaptığım, tüm kesimlerden ilgi ile izlenecek olan bölgeye özgü kiraz tadında bir filmle bir ilk olacak inşallah. Destek görüşmeleri yaptığımız bölgedeki Belediye Başkanları; Şerafettin Bulgurcu, Uğur Sözkesen ve Celil Yağız projeye tam destek verdiler. Çekim sahnelerinden bir kaçı şöyle; Evlerde, Kahvede, İlçelerde  ve köy meydanlarında, Kiraz bahçelerinde, Mağarada, Kömür ocağında, Hastanede, Su başında, Damda, Bakkalda, Yollarda vb.” şeklinde açıkladı.
Tanacı; “Bir sinema kamerası ile çekilen görüntü gerçekten insanın içini ısıtacaktır. İzleyen yöre insanı, ‘bizim buralar gerçekten bu kadar güzel miymiş?’ diyecek. Kullanacağımız bir kamera ekipmanının değeri yeni parayla bir milyon lira. ''Kiraz Mevsimi'' filmimize ne denli özen ve değer verdiğimizi bu parasal yapıdan düşünmek yerinde olacaktır.” dedi.
''Kiraz Mevsimi'' filminde “Dondurmam Kaymak” filminde oynayan Turan Özdemir, dizi ve sinema oyuncusu Uğur Karabulut, tiyatro sanatçısı, dizi ve sinema oyuncusu Filinta dizisinde oynayan Serhan Süsler, tiyatro sanatçısı, dizi ve sinema oyuncusu Emre Başer, tiyatro sanatçısı, dizi ve sinema oyuncusu Pelin Ermiş’in rol alacakları ifade edildi.

Etiketler :